Γ’ Εθνική (7ος Όμιλος): Τσιλιβή – Πανηλειακός 1-1 – Δείτε τα γκολ του αγώνα

Είχε τρία δοκάρια αλλά έμεινε στο 1-1 – Δεν τα κατάφερε το Τσιλιβή με τον Πανηλειακό
Το τρίποντο άξιζε το Τσιλιβή στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής με τον Πανηλειακό που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου. Ο σύλλογος του Πλάνου είχε τρία δοκάρι (ένα στο πρώτο και δυο στο δεύτερο) αλλά έμεινε στο 1-1, σε ένα παιχνίδι που έπαιζε με παίκτη περισσότερο για τα τελευταία 15 λεπτά. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα και με τον Υψηλό να έχει δοκάρι στο 18′ σε σουτ που επιχείρησε προς την εστία των φιλοξενούμενων.
Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 49′ ο Τσίγκρηλας με πλασέ σημείωσε το 1-0 σε μια φάση που έχει ευθύνη και ο Χαρακτινός που προσπάθησε να διώξει με τα χέρια αλλά δεν την έβγαλε εκτός αγωνιστικού χώρου.
Στο 73′ ο Πρέντι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ δυο λεπτά μετά ο Μαρούδας με ωραία κεφαλιά ισοφάρισε έπειτα από σέντρα του Eλέζι.
Ο Ζακυνθινός επιθετικός είχε οριζόντιο δοκάρι σε κεφαλιά του στο 85′, ενώ στο 90 + και ο Ελέζι είχε δοκάρι σε μακρινό σουτ που επιχείρησε με αποτέλεσμα το Τσιλιβή να χάσει την ευκαιρία να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς.

Διαιτητής ήταν ο Χρονάς από την Αχαΐα με βοηθούς τους Ζούλη και Ανδριανό από τον ίδιο νομό

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Τσούκλης Π.): Χαρακτινός Δ., Μπατσής, Μανωλακάκης (63′ Γκέγκας), Λιβέρης, Κόκας (27′ Ελέζι), Μούστα, Υψηλός, Γεωργίου, Αμαραντίδης (63′ Μαρούδας Μ.), Παναγιωτίδης (76′ Παναγιωτόπουλος), Βερνάρδος

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Λούσκος Κ.): Καρακίτσος, Νικολόπουλος, Κύτταρης, Τσίγκρηλας Δ., Μπαβέλης, Σταματελάτος (90′ Λιαρόπουλος), Λούσκος (84′ Κωστόπουλος), Μπάλλας (58′ Αρβανίτης), Τσίγκρηλας Π. (84′ Τσαμπούλης), Πρέντι, Παπαπέτρου